Frigider cu protectie împotriva exploziilor

 

Echipamente Frigorifice profesionale » Frigidere profesionale » Frigider temperatura controlata

Refrigerating Equipment » Professional Refrigerators » Tempreture Controlled Refrigerator

 

Frigider Clasa Performance ATEX :: Model Liebherr SRFfg 5501

Cod GTIN 9005382246535

 

Caracteristici generale

- Stabilitatea temperaturii la ±3 °C: frigiderele Liebherr au o abatere maxima remarcabila de doar ±3 °C de la temperatura setata. Acest lucru asigura pastrarea calitatii substantelor sensibile, mentinand climatul de depozitare și valoarea marfurilor depozitate.
- Interior ușor de curatat: containerul interior este fabricat din polistiren, un plastic complet reciclabil, robust și inodor. Este fabricat perfect dintr-o singura bucata, eliminand capcanele ascunse de murdarie, iar razele mari de colt permit curatarea rapida și ușoara. Ofera o combinatie perfecta de durabilitate și igiena.
- Conformitate cu Directiva ATEX: Echipamentele de laborator Liebherr sunt conforme cu EN/IEC 60079-0 sau EN-IEC 60079-7 și cu Directiva UE 2014/34/UE („Directiva ATEX”).
- Interiorul este clasificat ca Ex II 3 G Ex ec IIC T6 (declarat Zona 22), ceea ce îl face potrivit pentru depozitarea substantelor inflamabile în recipiente închise care ar putea forma atmosfere explozive.
- Funcţie SafetyDevice: In cazul unei defectiuni care provoaca scaderea temperaturii sub +2 °C, functia +2 °C SafetyDevice preia controlul, mentinand stabilitatea temperaturii și activand o alarma. Acest lucru protejeaza substantele sensibile de înghet și veti primi o notificare imediata.
- Functia de testare a alarmei: Aceasta functie permite testarea sistemelor de alarma conectate intern sau extern pentru a asigura functionarea corecta a acestora fara a afecta performanta frigorifica a aparatului.
- Interfaţa WiFi/LAN adaptabila Cu interfaţa WiFi şi LAN ce poate fi prevazuta ulterior, aparatele pot fi conectate fara efort la sisteme externe, cum ar fi SmartMonitoring de la Liebherr. Prin soluţia de monitorizare digitala, temperatura de depozitare este controlata şi documentata convenabil şi sigur prin interfaţa configurata ulterior.
- Incuietoare mecanica Toate aparatele profesionale Liebherr sunt echipate cu încuietoare mecanica cu doua chei pentru depozitarea produselor sensibile la temperatura. In acest fel, puteţi fi sigur ca nicio persoana neautorizata nu poate accesa bunurile depozitate.
Realizat pentru o durata de viaţa de 15 ani Sustenabil înseamna ca aparatul nu este doar economic, ci şi durabil. Materialele de înalta calitate şi manopera rezistenta, împreuna cu cel puţin zece ani de disponibilitate a pieselor de schimb, fac ca aparatul Liebherr sa fie unul robust, fiabil şi extrem de durabil în activitatea de zi cu zi.

 

Date tehnice

  • Temperaturi reglabile: 3°C...16°C
  • Capacitate interioara bruta/neta: 558 / 441 litri
  • Dimensiuni exterioare: L / A / I: 747 / 769 / 1684 mm
  • Rafturi: 5 reglabile + 1 fix
  • Material rafturi: Sticla
  • Latime / adancime utila a rafturilor: 600 / 537 mm
  • Usa: plina auto-inchidere
  • Maner: antimicrobian cu mecanism de deschidere
  • Incuietor: mecanic
  • Ventilator interior: Da
  • Panoul de control: Afișaj digital monocrom, butoane senzitive
  • Alarma vizuala si acustica de temperatura: Da
  • Alarma de întrerupere a alimentarii cu energie electrica: la revenirea reţelei
  • Alarma în caz de defectiune: optic şi acustic
  • Contact: fara potenţial
  • Conectare la retea: SmartModule
  • Interfata: WLAN/LAN (optional)
  • Dezghetati: Automat si manual
  • Tehnologia frigorifice: Compresor
  • Nivel de zgomot: 49 db
  • Agent frigorific: R600a
  • Consum de energie în 365 de zile: 399 kWh
  • Putere: 145 W
  • Alimentare electrica: 220 - 240 / 50
  • Greutate: 84 kg
  • Clasificare ATEX: Ex II 3/- G Ex ec IIC T6 Gc/-
  • Clasa de camera curata în conformitate cu ISO EN 14664-1 ISO clasa 4
  • Senzor de siguranta (previne înghetul): Da
 

Accesorii Optionale

  • Placa de sticla: 9291929
  • Şina scanner: 7435210
  • Role Ø 80 mm / Ø 100 mm: 9086926 / 9080023
  • Piciorușe reglabile, 90 – 120 mm / 150 – 180 mm: 9080022 / 9086924
  • Inchideri speciale (pâna la 5 bucati): la cerere
  • Set Side-by-Side alb: 9017739
  • SmartModule: 6145269
  • Sistem de monitorizare wireless
  • Termometru extern etalonat
  • Termohigrometru extern etalonat
 

Pret 1,840 €+TVA (pret informativ fara TVA/*ExW)

*NB. Preţ cu titlu informativ, exprimat in EURO, fara TVA / ExW franco fabrica.

Solicit oferta personalizata »

*produsele poate fi achizitionate si prin SEAP / SICAP

Termenul de livrare este comunicat clientilor prin e-mail!

 
  • Certificate
    • Certificat conformitate IEC 61010-2-011 / IEC 61326-1
    • Certificat de Conformitate CE
    • Certificat MultiLab ISO 9001 si ISO 14001
    • Certificat de garantie si post garantie
 

Produse Corelate

Monitoare de temperatura si umiditate

Monitoare de temperatura si umiditate

Data-logger pentru monitorizarea si inregistrarea continua de date "on-site" si de la distanta .. detalii »

inregistrator_circular

Termografe si Termohigrografe

Aparat de inregistrare grafica, termograf si termohigrograf detalii »

cutii_depozitare_congelator

Dispozitive pentru stocare si transport

Cutii si recipiente pentru stocare si depozitarea probelor ..detalii »

surse_neintreruptibile_curent_UPS

Surse Neintreruptibile de Curent "UPS"

Surse de curent continuu si regulator de tensiune, sisteme pentru aparate medicale si de laborator in caz de pana de curent sau o supratensiune.. .. detalii »

etichete_cutii_frigorifice

Arhivare

Etichete / Autocolante termorezistenta la - 200°C .. detalii »

vase_azot_lichid

Recipient Criogenic Termoizolant DEWAR

Vase si containere cu gheata carbonica si azot lichid pentru conservare si transport probe .. detalii »

 

Toate drepturile rezervate MultiLab SRL© Romania | Produse si preturi pot fi modificate fara notificare prealabila.